Prosinec 2015

Kdo jsem? Přece Barča!

29. prosince 2015 v 7:38 Adminky
Ahooj :) Ráda bych se Vám představila. Jmenuju se Barča, je mi 14 let. Nedokážu přežít den bez knihy. Jsem prostě totální blázen, kterému není pomoci. 😊 Čtu samozřejmě už od mala. Taky miluju filmy, to je jasné. Nedávno jsem byla totálně zblázněna do Harryho Pottera a Hunger Games. Kdybych se měla potkat s nějakou z autorek, asi bych je umačkala k smrti. 💜 Já je miluju, vlastně nejvíce jejich nápady! Jsem zamilovaná do vymyšlených postav! Vím, že naštěstí nejsem sama. Má to tak každý pátý člověk na světě. Prostě FandomGirl! ☺💜 Na fotce jsem já, kdo jiný že? :D Doufám, že si budeme rozumět! :)

Knižní výzva na rok 2016

28. prosince 2015 v 22:36 | Tamara |  Ostatní
Tuto výzvu jsem obšlehla z našeho spřáteleného blogu. kde to PandaGirl obšlehla zas někde jinde.. :D Nojo, Čech se pozná.. Jestli splním alespoň 2/3, tak budu na sebe pyšná, protože některé body mi přijdou nesplnitelné.. :D Ale dobrá. splněné body budu označovat: ♥

1) Kniha z tvé knihovny koupená v roce 2015 ♥ Červená jako rubín
2) Debut autora ♥ Eragon
3) Neustále odkládaná kniha
4) Kniha která tě mile překvapila ♥ Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce
5) Kniha na jejímž obalu je silueta ♥ Modrá jako safír
6) Přečíst knihu v cizím jazyce
7) Kniha vydaná v roce 2016
8) Kniha s LGBT tématikou
9) Kniha v jejímž názvu je číslo.
10) Přeceňovaná kniha
11) Kniha se střídavým pohledem
12) Roadtrip
13) Utopie/ Dyspotie
14) Více než 600 stran
15) Sbírka povídek ♥ Povídky J. Grossmann a M. Šimek
16) Klasika
17) Kniha za jeden den ♥Most do země Terabithia
18) Doporučená kniha
19) Kniha, kde hlavní postava zemře ♥ Gilgameš
20) Historický román
21) Kniha s Více autory
22) Kniha se zelenou obálkou ♥ Zelená jako smaragd
23) Oceněná kniha
24) Kniha z edice světový bestseller
25) Kniha odehrávající se ve vesmíru ♥ Marťan
26) Japonský autor
27) Kniha vydaná před 100 lety
28) Český autor
29) Kniha půjčená od kamaráda ♥ Skleněný trůn
30) Kniha odehrávající se ve školním prostředí
+ Bonus: Kniha od autora se stejnými iniciály, jako máte Vy.

Někdo, kdo jde do toho se mnou? :3
Vaše Tamara

První spřátelený blog :3

28. prosince 2015 v 18:43 | Tamara |  Ostatní
Z jedné pochvali, jsme se dostali až k obrovské podpoře. Holky z blogu Insanebookholics jsou velice milé a originální.
PandaGirl a Fenris jsou odlišné a tak se zde najde opavdu každý.
Moc mě baví každý jejich článek a proto veřím, že v nich najdete také zalíbení.
Neváhejte a o tomto skromném, leč úžasném blogu dvou bookholiček zjistit více!

Najdete je i na facebooku a veřím, že každou sebemenší podporu uvítají s otevřenou náručí.Ps: Dokonce nám PandaGirl vytvořila i nový a skvělý prezentační obrázek a za to jí moc děkujeme!Vaše Tamara

Girl Online - recenze

28. prosince 2015 v 12:50 | Agnes |  Recenze - knihy
Zdravím, mě jste na tomto blogu ještě neviděli, ale už bylo na čase to změnit. Nebudu se vám nějak zdlouhavě představovat, ani to vlastně neumím. Prostě mě poznáte během čtení výplodů mé fantazie, které se vám doufám budou líbit.
A teď už k samotné recenzi:

Název: Girl Online
Autor: Zoe Sugg

Anotace: Penny má tajemství. Pod přezdívkou Girl Online si začne psát blog o svém každodenním životě - o klucích a kamarádkách, o trablech ve škole i doma, ale také o záchvatech paniky a úzkosti, kterými v poslední době trpí. Když už je situace na všech frontách na pováženou, rodiče ji odešlou na pár měsíců na střední školu do New Yorku. A tam Penny potká Noaha: úžasného charismatického muzikanta, kterému se prostě nedá odolat. A vůbec poprvé v životě se doopravdy zamiluje. A jak jinak (je přece blogerka!), o své pocity se upřímně podělí se všemi čtenářkami svého anonymního blogu. Jenomže Noah má taky svoje tajemství. A kvůli němu její anonymita na webu jednoho dne praskne jako mýdlová bublina - a v ohrožení se neocitne jenom ona, ale i její vztahy k nejbližším přátelům.Girl Online promlouvá vtipným, neotřelým hlasem nové generace teenagerů. Jde o svěží román plný romantiky a humoru, který se však zároveň zabývá aktuálními problémy, které mladá generace řeší, tedy zneužíváním internetu, kyberšikanou, falešným světem bulváru a pomíjivostí módních celebrit.

Můj názor (Může obsahovat spoilery): Knihu jsem dostala k Vánocům, původně jsem se na ní ani moc netěšila, protože nevypadala nějak extra zajímavé, spíš jako obyčené klišé s dějem, který vás nedokáže ničím překvapit, ale trochu jsem se pletla. Je sice pravda, že pokud od téhle knihy čekáte moc, pravděpodobně vás zklame, ale pokud čekáte pohodové čtení, u kterého si odpočinete a trochu se zasmějete, tak Girl Online vřele doporučuji. V pasážích, které by byly samy o sobě nudné je text proložen zprávami, které si mezi sebou jednotlivé postavy posílají, a které jsou příjemným oživením děje. Děj sám ubíhá poměrně plynule a nebyla chvíle, kdy bych si vyloženě říkala, že kus přeskočím, protože mě to nebaví. Na druhou stranu má kniha i své stinné stránky, jednou z nich je nápad, který trochu připomíná film Rande s Hvězdou a proto jsem předem věděla, co čekat. Chybělo tam napětí, očekávání se kterým bych hltala další stránky a při jejichž čtení by mi přebíhal mráz po zádech, a které bych klidně četla do brzkých ranních hodin jen abych zjistila, jak to s hlavní hrdinkou dopadne. Na hlavní hrdinku mám taky smíšený názor. Narozdíl od Noaha, který mi tak nějak hned přirostl k srdci jsem Penny občas vyčítala, že píše na Noahovi osobní věci (ano, vím že nikdo nejdřív nevěděl, že se jedná o Noaha, ale stejně) svěřil se jí a ona místo toho, aby udržela tajemství, tak o tom okamžitě napsala článek. Naštěstí se z mého pohledu jinak žádného většiho prohřešku nedopustila, snad jen že si na konci oba dva až příliš rychle všechno odpustili.

Celkově knihu hodnotím spíše kladně, takže pokud nevíte, co číst a hledáte něco, u čeho nebudete muset moc přemýšlet, Girl Online určitě stojí za to.


Každý má dvě tváře

23. prosince 2015 v 0:44 | Tamara |  Téma Týdne
Spousta lidí s mým nadpisem asi nebude chtít souhlasit, ale v duchu vědí, že na tom něco je.

Například já. Samu sebe jsme vám popsala jako možná velice zábavnou osůbku. Nebojím se říct, že to tak je. Bohužel i já mám dny (ne, nejsou to ty kdy mám menstruaci), kdyby jste si mysleli, že mám dvojče, které mne dnes vystřídalo.


Obviklý úsměv dodávající sílu se změní na nejistotu a zachmuřený obličej sledující pouze mé nohy. Přímý kontakt s lidmi je mi krajně nepříjemný. V takový den místo oblíbených Fall out boy poslouchám depresivního Sama Smitha.


Jindy ironické vtípky vystřídají jízlivé poznámky s úmyslem ublížit. Pozorování z okna s představou co všechno budu moct dělat, až vypadnu ze školy nahradí sem tam skutálená slza nesoucí nesplněné přísliby. Ovšem nenápadná, aby nevzbudila moc otázek.


Tichý obdiv druhých roznese na kopytech myšlenkové krytizování úplně všeho. Ano. Z usměvavé holky je tu ubulená nicka. V takovou chvíli je nejlepší jít domu, dát si čaj či mé oblíbené kakao a pustit si film, či otevřít knížku. Pokud to neni možné, tak si alespoň poslechnout povzbudivý rock popřípadě veselý popík. Tohle je jedna z mých mnoha tváří. A jaké překvapení skrýváš ty?


Vaše Tamara

Fantom Opery - zážitek na celý život

21. prosince 2015 v 6:15 | Tamara |  Recenze - kultura
Jakožto milovník skvělé literatury a hudby jsem byla naprosto unešena ze světoznámého muzikálu Fantom Opery. Můj skvělý strýc získal lístky do čtvrté řady a já sem tak zblízka mohla sledovat to napětí příběhu. Mladičká Christinne Daaé zaujme místo světoznámé operní pěvkyně Carlotta Giudicelli a podá strovnatelný, ne-li lepší výkon a nakloní si jak fanoušky, tak ředitele divadla. Všichni se však obávájí Fantoma opery kterému se znelíbí, jak ředitelé provozují divadlo a svou nespokojenost dává jasně najevo. Chce aby Christinne zpívala jen pro něho a tak jí ukáže své sídlo a nehodlá se jí vzdát. Mladý Vikomt Raoul de Chagny však o její lásku stojí také a proto se Christinne snaží chránit. Koho si mladá hezká tvářička vybere? To je otázka provázející celý děj.


Přisahám, že v momentě kdy se obrovký lustr za zvuků instrumentální skladby ´The Phantom of the opera´sunul až přímo nad nás - diváky - jsem měla husí kůži. Jen pouhá vzpomínka na toto představení v Goja Music Hall mě donutí ke spokojenému úsměvu. Proto neváhejte a nenechte si ujít uznávané představení Fantom Opery.


Vaše Tamara

Krycí jméno Blázen

19. prosince 2015 v 23:30 | Tamara |  Adminky
Čaute!
Jsem jedna ze dvou adminek tohoto webu s přízviskem Tamara. Mé krycí jméno mne opravdu vystihuje do dokonalosti. Ať už by to měl být můj popis samotný, či mé šílenství do knih, filmů, seriálů a kultury. Jak se říká: "Pokud máš nepřátele znamená to, že jsi něco dokázal." A veřte, že já mám nepřátel opravdu mnoho již ve svých patnácti letech. :D Takže si mne představujte jako zrzku se znamínem krásy zdobící můj levý spánek a hlubokýma hnědýma očima. Snažím se vyzařovat optimismus a radost. Ze svých problémů se hodlám vypsat tady zde do svých článků.. :D Jakožto správný puberťák nepostrádám ani kapku drzosti, špetku sarkasmu a přiměřeně lenosti. Poté kilo hravosti, dvě kila šílenství a v neposlední řadě také extrovertnost, ale to jen tak na ozdobu. Pokud se nebudu věnovat psaní, tak hudbě jako Green day, Guns ´n´Roses, Fall out boy, nějakému popíku či rocku a metalu. K tomu přidám pár mých tanečních kreací a několik stránek z dobré knížky.. Jako třeba Velký Gatsby, Percy Jackson nebo 50 odstínů šedi.. :D
Vaše Tamara