Březen 2016

Temnota ve světle

23. března 2016 v 22:49 | Tamara |  Téma Týdne
Cože? to už je nové téma týdne? Já jsem ještě nestihla přidat článek k tomu minulému..Achjo...


Sbožňuju tento slovní obrat! Přechody světla, záblesky v temnotě a podobně. Ale přemýšleli jste, co to znamená pro bookholiky?

Asi známe ten moment: Hlavní hrdina si naplno užívá života a všechno je perfektní. Najednou se však zjeví ten nejhorší záporák a všechno zničí! Náš hrdina je v troskách a jeho krásný a klidný život taky! Proč? Proč mu nemohl dát alespoň chvíli pokoj?!

Proč?

Přiznejme se. Bez toho by jsme to ani nečetli. Bez té nejistoty a napětí. Bez naděje. Bez překvapení.

Byl by to jen nudný den hlavního hrdiny.

Tadá! A je po strhujícím příběhu.. Takže proto..

Cože?

Že to není pravda? Tak schválně: Katniss je na lovu s Gallem, loví atd.
Najednou uslyší nějaké hučení. Proto se rychle
schovají za křoví a zjistí... že to byl jen čmelák.

Ha! Ještě stále mi nevěříte? A co tohle: Percy se vydává na exkurzi do muzea se svojí třídou a kamarádem Groverem. Paní Doddsová ho poprosí, aby šel s ní. Zavede ho až do místoností s novou expozicí a tam.. mu poví, že propadá. Tadá!

Bylo by po problémech.. Ale četli by jsme ty příběhy?

Vaše TamaraRandom stuffs

8. března 2016 v 11:28 | Agnes |  Ostatní
Prostě se nudím. Už jsem doma druhý týden, protože moje tělo má stále vyšší než provozní teplotu a už mě to pomalu přestává bavit. Přesněji, už mě to nebaví vůbec. A tak sedím obložená hromadou papírů, časopisů, látek a přemýšlím, které postavě se pomstím svým cosplayem. Chloe z Life is Strange už mám skoro hotovou, ale chybí papír do tiskárny (nažehlovací), abych mohla vyrobit tílko.


A tak se stalo, že jsem se hrabala v rodinném počítači a našla jsem Mafii 1. No a tak jsem včerejší odpoledne strávila hraním a hraním a hraním. Také jsem našla Zoo tycoon, kterou jsem hrála naposledy asi když mi bylo 10, maximálně 12. Povedlo se mi jí nainstalovat do stavu, kdy funguje, jen se mi zatím nepovedlo donutit jí, aby na mě mluvila česky. Ale tak, pokud se mi to v brzké době nepodaří, angličtinu celkem ovládám, takže to půjde i bez toho.


Taky jsem stihla zhlédnout trochu víc anime, než jsem předpokládala. Z původní "ještě jedné epizody" se vyklubala nakonec celá série a pak ještě jedna a pak další anime. A nakonec všemožné parodie na youtube. Jako třeba tahle.


No, v každém případě doufám, že už brzy budu zdravá a budu moci dělat něco užitečného.

"zamčené dveře"& "klíč"

5. března 2016 v 18:02 | Tamara |  Téma Týdne
Miluju, jak nám blogerům přidělují úkoly ve smyslu: téma týdne. Pokud možno dají nějaký relativní pojem, abysme si lámali hlavu jak jej co nejlépe využít do svého článku a snažit se zavděčit Vám. Našim náročným fanouškům.

Například já. Mne jako první napadlo: K zamčeným dveřím potřebuji klíč. A nic víc. Ovšem, čím déle se na tento pojem dívám jako bloger, spisovatel, bookholic a dívka v jedné osobě, tím více se ukazují všechny mé kousky osobnosti.

Například bloger: Pro mne byli dveře touha sdělovat své myšlenky a vědomosti. Ovšem zámek v podobě času a možná i mírné lenosti mi nedovolil se prosadit. Až jednou mi došlo, proč si nezaložit blog. Proto jsem to s adminkou Agnes realizovala. Osvobozujícím klíčem a důležitým článkem jste pak Vy. Naši fanoušci.

Spisovatel: Dveřmi je má fantazie. Zámkem pak ostych. Ale klíč nacházím v příbězích.

Bookholic: Touha po napětí, romantice či čekání. To jsou mé dveře. Vybíravost a nepochopení zámkem. Klíčem budou navždy knihy.

No a dívka. Dveřmi pro mne je teď má priorita jít na střední. Zámkem však lenost. Ale můj klíč vytváří můj kruh rodiny, kteří se mne snaží k učení dokopat.. ;)

Tak, splnila jsem ten nelehký úkol. A co Vy? Co pro vás znamená pojem: "Zamčené dveře".

Vaše Tamara

Tag by Agnes

1. března 2016 v 19:07 | Agnes
Až jednoho dne vaší milovanou Tamaru zabiji, tak to byla jen náhoda a ta pistol, co leží v mém pokoji na dně skříně, s tím nemá vůbec nic společného.
hogwarts, harry potter, and school image
1. Nejoblíbenější místo na čtení
Rozhoduji se mezi školní lavicí, kde toho přečtu opravdu nejvíc a svou postelí. Smutné je, že v posteli nemám možnost trávit tolik času, kolik bych si přála.

2. Postava, která tě inspirovala
Mark Watney, po přečtení Marťana mě nějak začala bavit fyzika. Čím to asi bude?

3.Vezmi si tři postavy a zahraj si Marry/Fuck/Kill.
Takže beru si Peetu (Hunger Games), Kishan (Tygří sága) a Archer Cross (Hex Hall).
Představte si to asi takto, Agnes se večer nudí, proto vytáhne pistoli a vyrazí do ulic, kde "omylem" zastřelí Peetu Mellarka. Po té, co ukryje mrtvolu, zajde do města porozhlédnout se po něčem zajímavém, cestou potká Kishana a jen chvilku po tom, co se oba stihnou opít, nějakým alkoholem spolu skončí v posteli. Hned ráno se ale Agnes sbalí a vrátí se domů za svým úžasným manželem Archerem a doufá, že to nikdy nezjistí.

4. Kniha, která tě mile překvapila?
Tady to bude určitě Sněží Sněží. Na to, že Johna Greena normálně opravdu nemusím, tak tahle se mi líbila a bylo to příjemné oddechové čtení.

5. Kniha, která tě naopak zklamala?
Skleněný trůn, čekala jsem od té knihy hodně a asi jsem neměla.

6. Kterou knihu bys donutila číst každého?
Tady dostane své místo Harry Potter, na kterém jsem vyrůstala. Dokonce jsem celý sedmý díl relativně bez problémů přečetla v angličtině a hned po dočtení jsem ho vnutila svému otci.¨

7. Máš nějaký oblíbený citát z knížky?

Z knihy ne, ale zato z anime jich mám spoustu. Například "Better try something than simply watt for death."


A protože jsem zlá, chtěla bych zatagovat PandaGirl z blogu Insane Bookholics.

Tag podle Tamary

1. března 2016 v 8:29 | Tamara |  Ostatní
Jak jste si asi všimli už v nadpisu, hledala jsem zajímavý tag, který bych splnila.
Ovšem nic zajímavého jsem nenašla a tak jsem si ho prostě sama vymyslela! A zároveň tagnu Agnes (nemáš zač).

1. Nejoblíbenější místo na čtení? Hmm. Rozhodně postel.

2. Postava, která tě inspirovala? Nevim, jestli onspirovala.. Ale od dob přečtení 50ti odstínů šedi si tak nějak stále koušu ret.

3. Vem tři postavy a "zahraj si" Marry, fuck, kill. No, tak dejme tomu, že
jsem si vytáhla Gideona z Rudé jako Rubín, Octaviána z Percyho Jacksona a Finnicka z Hunger Games. A řekněme, že by se to stalo takhle: Jednoho krásného dne se krásná Tamara procházela po parku. Byla však osamnělá a tak přijala pozvání na skleničku od skvělého Gideona. No a šla s ním i "na kafe" k němu domů. Když od něho ráno utíkala, nebo se spíše plížila z jeho domu jako myš, vrazila do někoho hm.. velice mužného a rázem se zamilovala do krásného Finnicka. Na její svatbě s Finnickem však nezvaný octavián spadl 37krát na nůž. Jak dokonalé...

4. Kniha která tě mile překvapila? No, asi to budou Temné vize od L.J. Smith. Narazila jsem na ně v levných knihách za asi 39,- a bylo to dobře investovaných 39,- korun.. :)

5. Kniha která tě naopak zklamala? asi to bude Eragon. Jediná kniha, kterou jsem nedočetla do konce a prostě jsem ji odložila.

6. Knihu kterou bys prostě donutila číst každého? Rozhodne Velkéh Gatsbyho od F. S. Fitzgeralda.. <3

7. Máš nějaký oblibený citát z knížky? Není to úplně z knížky, ale mnohdy se řídím heslem: Books are better than people.

A to je konec mého Tagu.. Agnes? Předveď se!

Vaše Tamara