1. Den knižní výzvy

28. dubna 2016 v 20:00 | Tamara |  Ostatní
10 Skvělých knih
Nebudu to nijak rozlišovat.. Tyhle knížky prostě patří do mé top 10. :)

Temné vize od L.J. Smith
Wow! Na tuto trilogii jsem narazila v levných knihách. Dohromady mne knížky stály asi 117 korun a byli to ty nejlépe utracené peníze v tomto malém leč zajímavém knihkupectví! Nedávno jsem si zde koupila první díl trilogie Temná Akademie. Četl jste ji někdo? Jaký na ni máte názor?

Velký Gatsby od F.S. Fitgerald
Na tuto knihu mám zde recenzi a také jsem se k ní dostala náhodou. Vím, že F.S. Fitgerald patří do tradiční anglické literatury. O tom, že by to byla zajímavá knížka jsem se přesvědčila ve filmu Učitelka angličtiny. A nemohu si ji vynachválit! Přečetla jsem ji dvakrát za sebou a povím vám, že film oproti knížce stojí za nic!

Hunger games od Suzanne Collins
Tady asi netřeba komentář. Jen bych se ráda zeptala: Tým Peeta, Gale nebo Finnick?

Dračí mor od Jany Rečkové

Jako menší jsem milovala draky (oprava- miluju!) a po několika minutovém bloumání po knihkupectví Dobrovský jsem ji musela mít! Hned jsem přemluvila mamku, která kvůli mne musela udělat objížďku, když se vracela zpátky, aby mi na
tuto knihu dala peníze. A dobře udělala!

Kam se poděl můj sýr? od Spencera Johnsona
Výborná knížka na zamyšlení. Milovala jsem naše společné čtení spolu s mamkou v posteli.. Někdo četl dětem pohádky, my s mamkou knížku pro zamyšlení.

Percy Jackson od Ricka Riordana
K nejlepším knížkám se dostávám náhodou! K tomuto skvostného příběhu jsem se dostala přes kamarády. Poté jsem si objednala celou základní sadu knížek. :D

Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské knížce od Roberta Fulghama
Sbírka povídek ze života. Co jiného skvělého číst? Nasmějete se nad každodenním životem a spoustu věcí si uvědomíte. A jestli jsem Vás stále nepřesvědčila, snad vám pomůže má recenze.

Marťan od Andyho Weirda
Možná je to momentálně dost profláknutá knížka. To jí však nebere na originalitě a genialitě! Kdo viděl film, dá mi za pravdu, že ty nejlepší vtipy vyhodili.. :/

Rudá jako rubín od Kerstin Gier
Právě dočítám poseldní díl této trilogie a jsem napjatá jak struna! Opět skvělá zápletka, i když autorka trpí stejně jako já-spěchem s dějem. Všechny tři knížky se odehrávají běh asi dvou až tří týdnů. Což by někteří hnodipichové mohli brát jako chybu. Mně osobně to nevadí. Alespoň nemusím čekat! souhlasíte se mnou, nebo si nejste jistí? Mám tu na ni také recenzi.

Fimfárum od Jana Wericha
Všechny pohádky znám naspaměť. Ať už v audiknihách, nebo na kazetě či na papíře. Je to kniha, která v mé knihovně bude mít vždy první místo.

Nejprve sem se bála, že to nedám dohromady. Teď mne však napadají další a další skvělé knížky, které by stáli za zmíňku. Líbila se vám má top desítka? Těšte se na zítra!

Bonus: Dva kamarádi se potkají na pivě. Jeden má však zavázanou hlavu. Druhý se ho proto ptá: "Co se ti stalo?"
"Ále, žehlil jsem prádlo a v tom zazvonil telefon."
"Aha, a proč máš zavázaný i to druhý?"
"No," povídá první, "musel jsem si přivolat první pomoc."
Vaše Tamara

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama