4. Den knižní výzvy

1. května 2016 v 21:48 | Tamara |  Ostatní
7 filmových verzí
No, dlouho jsem přemýšlela jak tento článek spáchat.. Jestli jsem dát jen kladné názory, nebo ty nejkritičtější.. Nakonec mne inspirovala PandaGirl, díky které jsem se do této výzvy vůbec pustila a rozhodla se, že to namíchám.

Eragon
Proč se to tak jmenuje?! Vždyť kromě jmen je to naprosto jiné! Ale popravdě? Knihu jsem ani nedočetla, protože mne jednoduše nezaujala. Za to film si mileráda pustím znovu.

Marťan
Nejprve si přečtěte knížku, pokud jste to již dávno neudělali. Naprosto ji zbožňuji. Film je skvělý proto, aby jste se vůbec orientovali, jak vypadá takový rover či hab. Ale popravdě? Upustili od těch nejlepších vtipů, které tu knížku dělají jedinečnou! A ten konec? Proč si to vůbec dovymýšleli? Film dobrý. Ale knížka bude vždy nejlepší!

Hunger Games
Bohužel jsme jako první viděla dva filmy, než si vůbec přečetla knížky. To jako byste svou fantasii dali do uzavřené místnosti! Ale jinak mi filmy přišly skvělé!

Percy Jackson
Ano. Po přečtení knížek zjistíte, že filmové spracování je otřesné. Hlavní postava je o 5 let starší, Annabeth se ráda přebarvuje a Luke je tam jen tak pro efekt. Ani nenosí táborová trička! Ale přeci jen to má své kouzlo. Já na to šla divně. Nejdřív jsem šla do kina na druhý film, pak si druhý den pustila jedničku a asi dva měsíce poté si koupila petidílný komplet. Filmy jsou dobré. Jen né podle knížky.

Rudá jako rubín (Rubinrot)
Autoři, prosím. Nekraďte děj z nadcházejícího dílu! Člověk si chce přečíst jeden díl a poté se podívat na jeho filmové zpracování. Jenže hned se dozvíte věci, o kterých vlastně ani nevíte! Takže tohle je výtka, ale jinak dávám palec nahoru.

Divergence
Tady se raději nebudu moc vyjadřovat, snad jen: PROČ ROZDĚLUJETE KNÍŽKU NA VÍCE ČÁSTÍ A CHUDINKU TORI TAKHLE ODBYDETE?

Velký Gatsby
Nebyl to propadák, ale knížka bude mít navždy své kouzlo klasiky.

A na závěr bonus: Víte co udělá blondýnka, když zjistí, že má na prsu chlup?...
... Koupí si o chlup větší podprsenku.
Tímto vtipem mne mamka rozesmála ráno.. :D

Vaše Tamara

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama