Kritizování

17. června 2016 v 14:24 | Tamara |  Tamary polemizování
Kritizování mladších
Nedávno jsem vedla rozhovor s kamarádem, který je o rok mladší než já. Je to ovšem hrozně bezvadnej kluk a kamarád. Neni to jeden z těch sprosťáků, kteří řeknou: "Hej, máš pěkný kozy!" a myslí si, jak vám nepolichotili.


Sám tvrdí, že by se chtěl přenést do osmdesátek na americké ulice, kdy začal vznikat Skating. Sám totiž jezdí a je dost dobrej. Ale nejen to. Také hraje na klavír. Je zvláštní vidět, jak se dokáže pod slupkou skejťáka skrývat elgán v obleku, který si sedne za klavír a zahraje od moderny po starou dobrou klasiku. Ale to jsem odběhla od tématu. Bavili jsme se totiž o tom, jak se mládež dokáže zkazit během několika let. Je pravda, že když si porovnám sebe a mnohé mladší, je zde určitý rozdíl. Jenže tak to je i u mých vrstevníků. Prostě jsem většinou nezapadala. A tak jsem poslouchala, jak zrovna on komentoval, jak se chovají mladší. Že je to jedno sprosté slovo za druhým a že nemají žádnou kázeň. Ale nebylo to tak vždycky? Chtěla jsem říct, nebylo tak vždycky, že mladší generace byla kritizována tou starší? Je vtipné poslouchat prarodiče, jak nadávají na ty "internety" a že u toho strávíme spoustu času. Ale oni měli zase Rock & roll.

Možná mi řeknete, že se to nedá srovnávat. Já myslím, že dá. Pokrok jde dopředu a tak už nás zajímají jiné věci, než jak podojit krávu, nebo rozzřádkovat pole. Starší zase nezajímal tažný dobytek. Takže už mi přijde taková tradice kritizovat mladší a být kritizován staršími. Ovšem ty "internety" dneska k životu na úrovni jsou prostě potřeba. Kdyby jsme se snažili zastavit pokrok, asi by jsme zůstali v nejstarší době kamenné jako Homo Habilis. Navíc se vsadím, že takový stařík z doby kamenné nadával na jeho vnuky z doby bronzové, že za jeho mladých let žádné "bronzy a jiné vejmysli" nebyly. A co vy? Také už kritizujete mladší?

Vaše Tamara
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Panda Girl Panda Girl | E-mail | Web | 4. července 2016 v 20:39 | Reagovat

Kritika je součást povahy. My zase kritizujeme ty starší, že oni kritizují nás a poslouchají dechovky. Takže v podstatě máš pravdu. Já si myslím, že je to vlastně takový generační koníček :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama