Marťan-recenze

5. července 2016 v 23:18 | Tamara |  Recenze - knihy
titul: Marťan
Autor: Andy Weir
strany: 342
Anotace:
Mark Watney, člen posádky Ares 3, vstane z mrtvých na planetě Mars. Původně jej měla probodnout anténa utrhlá z poškozeného vysílače při písečné bouři, které mohou být jen na Marsu. Ta mu ovšem zachránila svým způsobem život. Mark se rozhodne, že nechce umřít, alespoň né hned. Proto se vydá do svého obydlí -Habu, které se mu stane domovem po další rok. Nejprve musí vyřešit několik problémů. Jedním z nich je, že se ho planeta snaží zabít. Druhý, že umře hlady. Naštěstí pro něj je ale mechanikem a botanikem. Heureka! Je to asi ta nejlepší kombinace dovedností, které se vám na pusté planetě můžou hodit. Pokud ovšem nemáte kousek důvtipu, je vám to na nic. Tudíž Mark vymýšlí různé způsoby, jak se zachránit, nebo spíše zabít. Zatím si Nasa myslí, že je mrtvý, takže je na všechno sám. Noco, alespoň může vymýšlet šílenosti. Povede se mu spojit se se zemí? Dostane se snad zpátky domů? To si přečti ve skvělé knize Marťan.

Můj názor:
Tak tato knížka je jednou z těch, kdy děkujete bohům, že existuje. Je skvělá! Nechybí jí akce, překvapení. Snad jen ta romance šla stranou.. Ale dívíte se? Byl tam sám! Skoro dva roky! Všímal si maličkostí a ještě si z toho dokázal dělat legraci. Doporučuju to hlaně těm, kteří mají třeba i trochu pojem v chemii, či fyzice. Občas jsou tam třeba jen názvy plynů atd. Nejvíce mne pobavila první věta knížky. Hned ta vám ukáže jak jedinečná tato kniha je.


Ps pro ty, co četli a viděli film: Také vás tak naštaval ten konec? To přece nejde, aby si vymýšleli kousek příběhu sami.. Nebo aby pozmněnili poslední scénu v knize.. Mor na ně!

Vaše Tamara
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama