Srdce ze železa a U.I.

22. listopadu 2016 v 12:01 | Tamara |  Téma Týdne
Tento týden se blog.cz rozhodl potrápit nás, blogery, zamešlením se nad pojmem "srdce ze železa." Co si pod tím pojmem představíte Vy? Hodně lidí si vzpomene na Wall-e. Jeden z nejkrásnějších filmů od Disney/Pixar. Mne asi jako první napadne písnička Duše z gumy od skupiny Chinaski, na které jsem díky našim vyrostla. Hned v první sloce se zpívá: Mám duši z gumy a srdce ze železa... Je to hezká metafora pro lásku stroje k člověku. Dokážete si představit, že by se to stalo skutečností?Ano, existuje spousta skvělých filmů na toto téma. Napadá mě třeba Chappie.
Krásný film o stroji, který získal inteligenci a učil se jako malé dítě. Nevěděl, co je správné a dobré. Myšlenka zkopírvání lidského vědomí je opravdu zajímavá, i když dost možná nebezpečná. Navíc, kdo má rád Die Antwoord, tak si rozhodně přijde na své.

Jako mála jsem narazila na film Stealth - Přísně tajná mise. Je to film z roku 2005, ale už v tu dobu se mi ten nápad oživlého stroje líbil.

Na druhou stranu jsou tu i filmy, které nám právě ukazují nebezpečí umělé inteligence. Mezi ně patří třeba Trascendence s Johnny Deppem. Lidé mají od nepaměti zakodovánou žízeň pomoci. Umějí to však ovládat. Představte si, že tuto žízeň dostane stroj. Stroj, který chce s lidmi manipulovat. V tomto případě nemá listvo nejmenší šanci.

Film s Willem Smithem Já, robot z roku 2004 je rozhodně nadčasový a promyšlený, že vám nepřestane vrtat hlavou, zda-li by bylo něco takového dobré. Ale co, kdo by nechtěl robota, co za něj uklidí a navaří. I když ho to pak bude stát život.

A co vy? Máte své oblíbené filmy s umělou inteligenci a se srdcem ze železa?

Vaše Tamara
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ?? ?? | 22. listopadu 2016 v 12:40 | Reagovat

Blog.cz se nerozhodl,o tématu v rubrice TT se vždy hlasuje v anketě, návrhy podávají samotní blogeři a také sami v anketě hlasují, blog.cz téma nevybírá. Rozhodli jste se tedy vy sami, chtěla to tak většina. Mrkni na tema-tydne.blog.cz, tohle není věc blogu.cz, ale pořádají si to sami blogeři.

2 mclaves mclaves | 22. listopadu 2016 v 22:12 | Reagovat

[1]: Jenom jsem chtěla demonstrovat výběr. Nakonec nejsme Blog.cz my všichni už jen tím, že máme v odkazu doménu blog.cz? Tamara

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama