Čas na čtení

15. prosince 2016 v 17:18 | Tamara |  Tamary polemizování
Jsem Bookaholic s velkým B. Na knížky nedám dopustit. Každý, kdo vysloví kravinu ve smyslu: "Knížky jsou na nic, to se můžu za dvě hodiny kouknout na film." u mne okamžitě ztrácí zájem. Ten člověk ani neví, o čem mluví! Prožívání pocitů spolu s hlavní postavou. Zamilovanost, smutek, naděje, bezmoc.. Tyto pocity můžeme prožívat bez toho, aniž bysme vystrčili paty z domu. A přesto jsem se stala otrokem moderní doby.


Znáte to. Přijdete ze školy/práce a jste vyšťavení. Každý máme svůj styl relaxu a odpočinku. Já sama jich mám asi dvěstě. Bohužel však u mne poslední dobou je na prvním místě počítač.

Ráda koukám na seriály a ano, jsem puběrťák, co nevědomky jde s trendy a tak sleduji i youtubery. Občas si přečtu článek na jiném blogu či si píšu s kamarády přes facebook. Jsem schopná u počítače proležet hodiny. A to na úkor knížek.

Občas se mi stane, že knížku nevezmu do ruky celý týden. Když ji zase po čase otevřu, nadávám si do všem bohů, záporáků a nestvůr, které jsem díky knížkám objevila, protože je to nepopsatelný pocit. Začíst se. Žalostně koukám, kolik knížek mám ve své knižní výzvě. O polovinu míň, než jsem si dala jako cíl. O POLOVINU! Nejraději bych se šla někam zahrabat. Zkopněte mne do Tartaru nebo cokoliv jiného. Jen ať se na tu hambu nemusím koukat. Někdo by mohl namítnout: "Ale vždyť čteš docela dost. O dost víc, než dvě třetiny dnešních dětí," to ano, ale jen díky tomu, že oni nečtou vůbec.

A nejhorší je, že tu chybu udělám po čase znova. Opět nevezmu knížku několik dní do ruky. A tak se tento kolotoč opakuje stále dokola.

Jak se říká, prvním krokem je uvědomit si svůj problém. A já to doufám udělala tímto článkem. Je tu někdo, kdo si to také potřebuje uvědomit?
Fotka z mého instagramu, na kterou jsem moc pyšná.

Vaše Tamara
Máme facebookové stránky! Tady.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co vás na blogu baví nejvíc?

Recenze 12.5% (1)
Téma týdne 50% (4)
Ostatní 25% (2)
Příběhy 12.5% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama