TJLC aneb jak Agnes strávila celý týden na tumblru

12. ledna 2017 v 14:20 | Agnes |  Ostatní
Zdravím a počítám s tím, že za tenhle článek mě pár lidí nejspíš nebude mít rádo, ale musím říct, že mi to nějak nevadí. Prostě jsem se rozhodla zkrátit si čekání na novou epizodu Sherlocka psaním téhle věci. Předem bych chtěla upozornit, že článek může obsahovat spoilery z prvních dvou dílů čtvrté série, takže čtení na vlastní nebezpečí.

Takže teď k tomu, co to vlastně TJLC je.
TJLC = The Johnlock conspiracy. (snad není potřeba překládat)
Já jsem Johnlock shipper v podstatě od té doby, co jsem viděla 1. díl ze třetí série, ale teprve když začala vycházet 4. dostala jsem se přímo do skupiny TJLC lidí, tedy lidí, kteří věří, že se Johnlock opravdu stane.
Nikdy předtím jsem u filmu ani seriálu nebrečela, ale pak je tu Sherlock. Pitomá čtvrtá série.
Z toho co jsem četla většina lidí začala brečet, když zemřela Mary, já až u potitulkové scény. Nevadí, nechci tady teď mluvit o svých pocitech. Chci vám ukázat pár věcí a nějak je okomentovat. Takže začneme.

Výsledek obrázku pro the man we both love gif


"The man we both love" tedy muž, kterého oba milujeme. Myslím si, že zrovna Mary nikdy neudělala nic zbytečně, vždycky k tomu měla nějaký důvod, i když pochybný. A to že to řekla, něco znamená. No nic, pokud vám to nestačí, pojďme dál.

Vím, v jaké to bylo souvislosti, ale pokud si pamatujete, jaká scéna následovala (k tomu se dostanu hned), myslím že ani jeden z nich v téhle chvíli nemluvil o Irene. A také si myslím, že to oba dva moc dobře ví.

Ano, tady je ta následná scéna. Řekla bych, že Sherlock se rozhodl poslechnout Johna a nenechat šanci uplavat do neznáma. A podívejte se na to, ten styl jakým ho objímá. A pak ta věta "It is what it is". Je to co to je. Kolem té věty se začaly vynořovat všemožné teorie a já nevím, kolik z nich se mi teď povede najít, ale chtěla bych vám minimálně jednu ukázat.
Fotka uživatele Sofie Sherlock Monhartová.

Rovnou se omlouvám lidem, kteří nemají moc v lásce angličtinu, ale v češtině těch dobrých postů zase tolik není, i když česká TJLC komunita je asi jedna z největších, většinou se právě i tam objevují příspěvky v angličtině.
Dobře, takže pokračujme.
Fotka uživatele Shelley Harmsová.

Tohle je ukázka z traileru na poslední epizodu, ano, John stojí za ním, ale co když je to zrcadlo? To je jedna z mnoha teorií, ale dávala by smysl. V každém případě jsem si jistá, že se u poslední epizody máme na co těšit, ať už Johnlock bude nebo ne.
Fotka uživatele Veronika Šoralová.

No a na závěr ještě pár dalších postů, které mě v tomhle ohledu zaujaly. Jejich výklad už ale nechám na vás.
Fotka uživatele Veronika Šoralová.

Fotka uživatele Sim Malcová.

Fotka uživatele Sim Malcová.

Tak, já bych se pro tenhle pravděpodobně ne moc smysl dávající článek chtěla rozloučit. Tak nějak by to do sebe všechno zapadlo, ale přesto se bojím, že to zase bude jen jeden velký queerbait. Ať tak či onak, Sherlock je pořád Sherlock a zatím se nestalo, aby mě tenhle seriál nějak výrazněji zklamal. Přeji vám hezký zbytek týdne a doufám, že ho přežijete..
xx Agnes
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Panda Panda | E-mail | Web | 14. ledna 2017 v 12:27 | Reagovat

Ač na Sherlocka nekoukám (skončila jsem někde u první série - čistě nedobrovolně), myslím si, že smysl by to mohlo mít. Usuzuji podle toho, co píšeš. Ale podle mého názoru to takového konce nedosáhne. Spíš to skončí v náznacích, jako vždy. Tím pádem nechají obě strany v klidu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama